Opening Nationale Orgeldag in de Kloosterkerk op 14 september tijdens de Open Monumentendagen

Op zaterdag 14 september a.s. vanaf 10.30u wordt voor het achttiende achtereenvolgende jaar de Nationale Orgeldag georganiseerd. Deze dag valt traditioneel samen met de zaterdag van Open Monumentendag en wordt ook binnen het kader van deze dag gepositioneerd. Dit jaar is voor het landelijke startschot van de Nationale Orgeldag gekozen voor de Kloosterkerk in Den Haag. Het officiële openingswoord zal worden gesproken door de heer Robert Helder, voorzitter van de Stichting Klinkend Erfgoed Nederland. Organist en orgelkenner Aart de Kort zal een inleiding houden over De orgelbouw door de eeuwen heen in Nederland en in Den Haag in het bijzonder. Uiteraard zullen de orgels tijdens deze openingsmanifestatie in een afwisselend en verrassend programma worden bespeeld door titularis Geerten van de Wetering (Marcussen-orgel) en Jan Pieter Lanooy (kistorgel). De bijeenkomst begint om 10.30 uur en zal een klein uur duren. Aansluitend aan deze opening zal er een orgelwandeling door de Haagse binnenstad worden gemaakt – www.nationaleorgeldag.nl/landelijk-startschot-nationale-orgeldag-2019-in-de-kloosterkerk-in-den-haag/

Bijzondere Bijbels in de Kloosterkerk

Tijdens de Monumentendagen op 14 en 15 september zijn de deuren van onze kerk geopend voor de bezoekers van deze dagen. Wij hebben een extra tentoonstelling georganiseerd van Bijzondere Bijbels. Vanuit het Koninklijk Huisarchief hebben we een groot aantal bijzondere bijbels te leen gekregen. U kunt de bijbels zien van de koninginnen Sophie, Emma en Wilhelmina (met handgeschreven inlegvel), de kinderbijbel van prinses Beatrix en een door Marc Chagall geschonken bijbel aan prins Bernhard. Maar ook een bijbel in braille; een miniatuur evangelie van 3 bij 5 cm. De grootste bijdrage werd geleverd door onze gemeenteleden. U kunt verschillende statenbijbels, bijbels met zilveren en gouden beslag, maar ook bijzondere verzamelingen bekijken; iemand stuurde bijvoorbeeld een hele collectie zondagsschoolplaatjes. Deze plaatjes ontving je als je het wekelijkse psalmversje had opgezegd. U kunt de tentoonstelling ook bezoeken na afloop van de kerkdienst op 15 september.